Odwiedź nas na:
Twój koszyk:

Dystanse i trasy

Dystans GRYFIK

5 km

Trasa Gryfika 2019 będzie bardziej „terenowa”. W porównaniu z trasą z 2018 roku będzie krócej ale ciekawiej. „Zastosowaliśmy” dwa strome podjazdy. Wybraliśmy bardziej urozmaicony teren, a tym samym będzie więcej „wiraży”. Udoskonalona zostanie klasyfikacja zawodników. Będą tabele w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacja open.

Wręczymy puchary i medale dla najlepszych. Pamiętacie zapewne, że w zeszłym roku były medale pamiątkowe dla wszystkich zawodników. W tym roku będziemy nagradzać za zajęte miejsca na podium. Tym samym Gryfik otrzymuje status pełnoprawnego wyścigu kolarzy górskich … czas próby należy uważać za zamknięty … w tym roku nie ma żartów 😊

Nie mniej jednak jeżeli ktoś chciałby rozpocząć przygodą z kolarstwem górskim to Gryfik jest do tego idealny. Dystans przeznaczony jest również dla osób, które lubią jeździć na rowerze ale zmagania sportowe pozostawiają innym. Gryfik to wyścig także dla zawodników „po osiemnastce”.

Na przejazd tej trasy trzeba zarezerwować sobie od 35 min do 1 godziny.

Dystans KRÓTKI

20 km - 35 km

Czas przejazdu – od 2 do 4 godzin. Podstawowe, treningowe przygotowanie kolarskie jest tu niezbędne. Także i rower powinien być w świetnej kondycji … odpowiednie ciśnienie w oponach, nasmarowany łańcuch i inne trybiki. Wszystko musi chodzić jak w zegarku. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą coś do picia – co najmniej 1 bidon.

Dystans DŁUGI

35 km - 65 km

Należy zarezerwować sobie od 2 godzin i 11 minut do 4 godzin i 29 minut. Wszystko zależy od przygotowania kondycyjnego. Wybierając ten dystans dobrze jest zabrać ze sobą większą ilość picia. Jeżeli komuś nie chce się wieźć 2 l napoju to istnieje możliwość podmiany bidonów na mecie. Trasa tego dystansu będzie tak ułożona żeby zawodnicy mogli przejechać w okolicy bazy zawodów.

TRASY

I edycja „BŁYSK SZPRYCHY”

Szybki wyścig –  pętla około 15 km. „Raczej” będzie więcej z górki niż pod górkę …. ale podjazdów nie zabraknie 😊Kto jak kto ale kolarze górscy uwielbiają podjazdy 😊Krótki Dystans to dwie pętle, Długi Dystans – trzy. Każda pętla zaczyna się i kończy na linii startu i mety.

II edycja „7 TYŚ. OBROTÓW”

Początkowa część tego wyścigu będzie przeznaczona dla sprinterów. Szeroko i po ubitym szutrze co oznacza, że będzie można „przycisnąć” na maksymalnych obrotach. Po około 5 km pojawią się górki …. ściślej dwie górki, a potem znowu ogień na „szalonej korbie” czyli twarde przełożenia i obroty w strefie czerwonej. Po około 10 „kaemach” trasa się „zmarszczy” i to mocno 😊Wiemy, że to lubicie 😊Krótki pojedzie jedną pętlę o długości około 25 km, a Długi otrzyma jeszcze „bonus” w postaci około 15 km – 20 km.

III edycja „SMOCZE ŁBY”

Dlaczego smocze, a nie kocie ? Jechaliście kiedyś ulicą Smoczą, którą wjeżdża się do Puszczy

Bukowej ? To jest dopiero tor testowy dla amortyzatorów !  W prawdzie trasa nie przebiega ul. Smoczą ale wpuścimy Was w dukty z zamierzchłej przeszłości. Pojedziecie drogami, które mają może i ze 100 lat i mają się dobrze. Jak to się mówi „przedwojenna robota”. Na początek podjazd Zbójnym Traktem i Królewskim Brukiem, potem Droga Dolinna i na koniec Droga Chojnowska. W Puszczy Bukowej jest jeszcze kilka ciekawych brukowanych dróg ale nie będziemy przesadzać …. oszczędzimy Wasze amortyzatory i … zęby trzonowe 😊

Na tym wymagającym, a zarazem ciekawym wyścigu splatać się będzie historia z teraźniejszością. Dziewiętnastowieczne brukowane drogi przecinane leśnymi ścieżkami zmierzą się z nowoczesnymi systemami amortyzacji rowerowej.

Do przejechania będzie 25 km Krótkiego Dystansu i prawie drugie tyle Długiego Dystansu

IV edycja „CZASOZWIERZ”

Czas może pracować na korzyć, może płynąc, może przemijać, może gonić lub gnać. Może się różnie zachowywać ale jedno czego nie może zrobić to się zatrzymać. To właśnie czas będzie głównym bohaterem IV edycji Gryf Maratonu. Indywidualna jazda na czas zawsze była wielką niewiadomą i potrafiła przewrócić klasyfikacje do góry nogami. Krótki Dystans będzie miał  15 km – 20 km, a Długi Dystans 30 km – 40 km.

X