Odwiedź nas na:

Dystanse

Dystans GRYFIK

10 km - 15 km

To może być ściganie, a może to być wycieczka. Dystans przeznaczony dla osób, które lubią jeździć na rowerze ale zmagania sportowe pozostawiają innym. Dla tej grupy osób ważny jest kontakt z przyrodą i przejażdżki w dobrym towarzystwie.

Sportowa rywalizacja ? Tak – ale głównie dla dzieci i młodzieży. Gryfik to oferta dla klubów sportowych, a także dla zawodników indywidualnych.

To wyścig także dla zawodników „po osiemnastce”, którzy chcą się ścigać ale sądzą, że jeszcze nie czas na dłuższe dystanse.

Dystans GRYF MTB

35 km - 40 km

To wyścig podstawowy. Na tym wyścigu „powstają” wszystkie klasyfikacje – indywidualne i drużynowe. Czas przejazdu – od 2 do 4 godzin. Podstawowe, treningowe przygotowanie kolarskie jest tu niezbędne. Także i rower powinien być w świetnej kondycji … odpowiednie ciśnienie w oponach, nasmarowany łańcuch i wszystkie inne trybiki muszą chodzić jak w zegarku. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą coś do picia 1 lub dwa bidony.

Dystans BIG BLAT

+ dodatkowe 20 km

To jest wyścig na czas. Rozpoczyna się zaraz po przejechaniu mety GRYF MTB. Jaki może być czas przejazdu GRYF MTB + BIG BLAT ?  Należy zarezerwować sobie od 2 godzin 45 minut do 4 godzin 30 minut. Wszystko zależy od przygotowania kondycyjnego. BIG BLAT to nie wyprawa do australijskiego buszu … 🙂 po drodze można zajechać na „stację benzynową” ale mimo to dobrze jest zabrać ze sobą większą ilość picia. Jeżeli komuś nie chce się wieźć 2 l napoju to zawsze ma możliwość podmiany bidonów na mecie. Star BIG BLAT jest w tym samym miejscu co meta GRYFIKA  i GRYF MTB. Tu z łatwością będzie można przechwycić jedną ręką napełniony bidon, a drugą kanapkę z szynką, papryką, majonezem, odrobiną żółtego sera i ogórkiem konserwowym lub batonika energetycznego…. i pamiętajcie, że w lesie nie śmiecimy !!! papierki i opakowania po żelkach chowamy do kieszonek.

X