Odwiedź nas na:

MK Fizjoterapia

7 lipca 2017 / Partnerzy
MK Fizjoterapia

mgr Miłosz Majak

absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Na co dzień pracuje w przychodni, gdzie zajmuje się pacjentami dorosłymi z licznymi dysfunkcjami ruchu i bólem. W swojej karierze współpracował z drużyną footballu amerykańskiego Husaria Szczecin, z niektórymi zawodnikami współpracuje do dziś. Głównym kierunkiem jego rozwoju jest koncepcja terapii manualnej wg. Maitlanda. Ponadto w pracy używa metod takich jak:  suche igłowanie,  masaż głęboki i inne techniki tkanek miękkich, PNF oraz kinesiotaping. Pasjonuje się szeroko pojętym treningiem terapeutycznym i tym samym pragnie zarazić swoich pacjentów. Przywiązuje szczególną uwagę do nauki samodzielnego wprowadzania korekcji oraz radzenia sobie z bólem, ponieważ żaden terapeuta nie spędza z pacjentem tyle czasu co on sam.

mgr Kamil Kobiłka

Absolwent Wydziału Rehabilitacji na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Z fizjoterapią jest związany od 2006 roku. Praktykę zdobywał w wielu warszawskich przychodniach, szpitalach i placówkach rehabilitacyjnych, między innymi: Szpital Bródnowski, Szpital Bielański, Centrum Rehabilitacji Sportowej, NZOZ Medikar. Należy do Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, w którym pełni rolę członka komisji rewizyjnej Oddziału Zachodniopomorskiego. Rozwija się w kierunku terapii manualnej wg. koncepcji Maitland. Ukończył również kursy Kinesiotapingu i FDM (terapia powięziowa), Sonofeedbacku (praca pod kontrolą USG) oraz Dry needlingu (suche igłowanie). W terapii kieruje się głównie odczuciami pacjenta, które są istotne dla postępu terapii, złagodzenia lub zlikwidowania problemu. Od 10 roku życia czynnie uprawia różne sporty w szczególności sporty walki (I dan Taekwondo), windsurfing, snowboard, bieganie, jazda rowerem, a ostatnio futbol amerykański. Jednym z jego celów jest spróbowanie jak największej ilości dyscyplin, aby móc lepiej zrozumieć siły działające na sportowców i w efekcie uzyskać lepsze efekty w pracy.

mgr Mariusz Demeszuk

Ukończył studia na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie -kierunek fizjoterapia I stopnia, oraz na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym -kierunek fizjoterapia II stopnia. Specjalizuje się w rehabilitacji sportowej, ortopedycznej i zespołach bólowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”,Przychodni NZOZ „TW”, Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie, Przychodni NZOZ Nasz Doktor. Obecnie pracuje w Szpitalu NZOZ „Zdroje” i prowadzi prywatną praktykę.

Ukończone szkolenia:

  • Kinesiology taping
  • Chiropraktyka wg dr Ackermanna
  • Terapia punktów spustowych
  • Mulligan Concept moduł A,B
  • Funkcjonalna terapia powięzi
  • Kompensacyjne schematy ruchowe przy insuficencji systemów stabilizacyjny kręgosłup Vitality Flossing w terapii i sporcie Terapia manualna według standardów IFOMPT
X